Porozmawiamy o głośnej książce Barbary Rosiek


Zapraszamy na 12 spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z książką Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik narkomanki”. Powieść autobiograficzna pt. „Pamiętnik narkomanki” wydana po raz pierwszy w 1985 roku i jest zapisem przeżyć związanych z walką z nałogiem. Wielokrotnie wznawiana książka utrzymuje się w czołówce najczęściej czytanych pozycji wśród nastolatków, obok innej pozycji na temat narkomanii „My, dzieci z dworca Zoo”. Książka Barbary Rosiek trafiła na deski wielu teatrów. Teraz giżycki młodzieżowy DKK sprawdzi, czy przeżycia młodziutkiej, uzależnionej dziewczyny trafią do do nich. Jeśli lektura poruszy i przypadnie do gustu, będzie można śmiało ją polecić również rodzicom.
Barbara Kazimiera Rosiek (ur. 25 czerwca 1959 , zm. 27 kwietnia 2020 r.) to polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka. Debiutancki „Pamiętnik narkomanki” był pisanym od 14. roku życia do czasów studiów. Rosiek była DDA, po śmierci ojca alkoholika sama zmagała się z chorobą alkoholową.
Po wyjściu z nałogu ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i zaczęła pracować jako psycholog kliniczny w szpitalach w Lublińcu i Częstochowie oraz w Towarzystwie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”. Od 1993 była członkiem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2002 został jej przyznany srebrny medal przez International Biographical Centre w Cambridge za całokształt twórczości literackiej.
