Pierwszy tydzień wakacji za nami!

No i wystartowały. Dziękujemy za udział w zajęciach wakacyjnych w naszej czytelni! Lepiliśmy, rozwiązywaliśmy zgadywanki i oczywiście czytaliśmy dobre książki.

W środę mieliśmy niezapomniany dzień. Frekwencja dopisała, a co za tym idzie, było dużo radości, podskoków i miejsca na zdrową rywalizację. Było też wiele cierpliwości jak na tak młody wiek, co trzeba bardzo docenić w dzisiejszych szybkich czasach.

Maluchy z „Ciepłej kawy” również nie próżnowały. Ćwiczyły małą motorykę i cierpliwość, która, jak wiadomo, jest nieocenionym skarbem przydatnym w codziennym życiu. Ciężko stać się tym, kim się chce, bez odrobiny cierpliwości i samozaparcia. I nigdy nie jest na to za wcześnie – dzieci są gotowe, tylko my, dorośli, czasem nie jesteśmy. 🌟

W czwartek trochę się brudziliśmy! Odrobina mąki i oleju wystarczyła, aby zabawa była gotowa! Byli również tacy, którzy zabrali swoją pracę do domu. Nie wiemy, co na to rodzice, ale dzieci wyglądały na zadowolone. 😊

Oczywiście, wszystko to działo się w towarzystwie książki pt. „Zagadka Biblioteki” Czy nasi bohaterowie rozwiążą zagadkę? O tym doczytamy już wkrótce.

W piątek do biblioteki zawitały facebookowe #kamyczki. Pierwszy (biały) został znaleziony na schodach. Kolejne zostały namalowane na zajęciach z dziećmi i niedługo pójdą w świat.

Miłego szukania!

#mbpgizycko #zakochaniwksiazkach #zajęcia #zabawa #książka #biblioteka #wakacje #bibliotecznedzieci #odpoczynek #edukacja #kamyczki